Leidimo laikinai gyventi LR išdavimas, keitimas

LLG (Leidimas laikinai gyventi) – dokumentas, suteikiantis užsieniečiui teisę laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje jame nurodytą laiką. LLG išduodamas užsieniečiui, kuris nėra Europos Sąjungos valstybės narės pilietis ar jo šeimos narys. Jis paprastai išduodamas vieniems, dvejiems ar trejiems metams.

 

Leidimai laikinai gyventi Tarptautinių krovinių vežimo transporto priemonių vairuotojams išduodami 2-jiems metams. LLG keičiamas tuo pačiu pagrindu, pagal kurį buvo išduotas užsieniečio turimas LLG.

 

Užsienietis, turintis galiojantį LLG ir norintis pasikeisti LLG, turi būti deklaravęs gyvenamąją vietą. Prašymas pakeisti LLG pateikiamas likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki leidimo galiojimo laiko pabaigos, bet ne anksčiau kaip prieš 4 mėnesius.

 

Užsienietis prašymą išduoti arba pakeisti LLG užpildo per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS). Užsieniečio prašymą išduoti LLG MIGRIS taip pat gali užpildyti užsienietį įdarbinęs arba jį įdarbinti įsipareigojantis darbdavys, priimančioji įmonė ar Lietuvos mokslo ir studijų institucija, užsienietis, kurio šeimos nariai atvyksta šeimos susijungimo tikslu, užsieniečio advokatas, globėjas ar kitas teisėtas atstovas, vaiko iki 16 metų vienas iš tėvų, o prašymą pakeisti LLG MIGRIS taip pat gali užpildyti užsienietį įdarbinęs arba jį įdarbinti įsipareigojantis darbdavys, užsieniečio advokatas, globėjas ar kitas teisėtas atstovas, vaiko iki 16 metų vienas iš tėvų.

 

Prie prašymo turi būti pridėtos reikiamų dokumentų skaitmeninės kopijos. Užsienietis, užpildęs prašymą per MIGRIS, pažymi, kur pageidauja atsiimti dokumentą (Migracijos departamento teritoriniame skyriuje, kuriame pateikė prašymą, ar kitame teritoriniame skyriuje, arba atsiimti per kurjerį).

 

Užsienietis asmeniškai, užpildęs prašymą per MIGRIS ir rezervavęs vizitą pasirinktame Migracijos departamento teritoriniame skyriuje ar pas išorės paslaugų teikėją, per 4 mėnesius nuo prašymo per MIGRIS užpildymo dienos turi rezervuotu laiku atvykti į Migracijos departamentą ar pas išorės paslaugų teikėją ir pateikti reikiamus dokumentus (sutikrinti) ir savo biometrinius duomenis. Nuo pareigos pateikti biometrinius duomenis atleidžiamas užsienietis iki 6 metų amžiaus, kurį atstovauja vienas iš jo tėvų, arba dėl neveiksnumo ar fizinės negalios pats atvykti negalintis užsienietis, kuriam atstovauja jo globėjas ar kitas teisėtas atstovas arba jo įgaliotas asmuo.

 

Priėmus sprendimą išduoti / pakeisti LLG, užsieniečiui per MIGRIS išsiunčiamas pranešimas apie priimtą sprendimą išduoti / pakeisti LLG.

 

Užsienietis, būdamas teisėtai Lietuvos Respublikoje, per MIGRIS rezervavęs vizitą asmeniškai atvyksta atsiimti LLG į Migracijos departamento teritorinį skyrių arba LLG įteikiamas jam per kurjerį. Jeigu užsienietis yra užsienio valstybėje, jis dokumentą atsiima iš išorės paslaugų teikėjo.

 

LLG gali paimti užsieniečio advokatas arba jo įgaliotas asmuo, taip pat užsienietį įdarbinęs arba jį įdarbinti įsipareigojantis darbdavys, priimančioji įmonė ar Lietuvos mokslo ir studijų institucija.

 

Užsienietis, siekiantis gauti LLG, gali pasirinkti, kurioje įstaigoje deklaruoti gyvenamąją vietą, – Migracijos departamente, rezervuotu vizito laiku atvykęs pateikti prašymą išduoti LLG, arba seniūnijoje ar savivaldybėje per 1 mėnesį nuo išrašyto leidimo laikinai gyventi atsiėmimo dienos.

Elektroninės paslaugos suteikimo trukmė ir kaina (Migracijos departamente)
 
Paslaugos suteikimo kaina:Paslaugos suteikimo trukmė:Dienų tipas:Komentaras:
160 EUR90Kalendorinės dienosUž prašymo išduoti užsieniečiui leidimą laikinai gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimo priėmimą ir leidimo laikinai gyventi išdavimą (neišdavimą) bendra tvarka.
320 EUR45Kalendorinės dienosUž prašymo išduoti užsieniečiui leidimą laikinai gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimo priėmimą ir leidimo laikinai gyventi išdavimą (neišdavimą) skubos tvarka.
160 EUR60Kalendorinės dienosUž prašymo pakeisti užsieniečiui leidimą laikinai gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimo priėmimą ir leidimo laikinai gyventi išdavimą (neišdavimą) bendra tvarka.
320 EUR30Kalendorinės dienosUž prašymo pakeisti užsieniečiui leidimą laikinai gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimo priėmimą ir leidimo laikinai gyventi išdavimą (neišdavimą) skubos tvarka.

Suplanuokime susitikimą

Prenumeruoti naujienas

Įveskite savo el. pašto adresą, kad užsiregistruotumėte naujienlaiškio prenumeratai!