Gyvenamųjų vietų deklaravimas užsieniečiams

Deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje arba išvykimą iš Lietuvos Respublikos asmenys gali elektroniniu būdu per Registrų centro savitarną patvirtinę savo tapatybę prisijungime nurodytais būdais.   Gyvenamosios vietos deklaracija elektroniniu būdu gali būti teikiama jeigu:
  • asmuo turi galiojantį Lietuvos Respublikos asmens dokumentą (pasą ar asmens tapatybės kortelę);
  • patalpa ar pastatas, kur deklaruojama gyvenamoji vieta, yra gyvenamosios paskirties arba pastato paskirtis Nekilnojamojo turto registre yra „kita (sodų)“ (namas sodų bendrijoje);
  • jei deklaruojantis gyvenamąją vietą asmuo nėra patalpos savininkas (bendraturtis), savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas taip pat elektroniniu būdu. Savininko (bendraturčio) sutikimo laukiama 5 kalendorines dienas;
  • gyvenamosios vietos adresas yra nesutrumpintas (su namo, buto ar patalpos numeriais), jis yra Lietuvos Respublikos adresų registre ir Metrikacijos ir gyvenamosios vietos deklaravimo informacinėje sistemoje.
Pareigą deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje turi asmenys, atvykę gyventi į Lietuvą arba keičiantys gyvenamąją vietą Lietuvoje.   Pareigą deklaruoti išvykimą iš Lietuvos turi asmenys, išvykstantys iš Lietuvos Respublikos ilgiau kaip 6 mėnesiams.    

Suplanuokime susitikimą

Prenumeruoti naujienas

Įveskite savo el. pašto adresą, kad užsiregistruotumėte naujienlaiškio prenumeratai!